Konopia indyjska – kwiat. Jakie posiada właściwości? Czy kwiatostan tej rośliny jest legalny?

Kwiat konopi indyjskiej występuje w wersji męskiej i żeńskiej. Większą zawartość THC wykazują kwiatostany żeńskie. Ta roślina dwupienna może osiągać nawet do 1,5 m wysokości, jednak potrzebuje do tego sprzyjających warunków pogodowych.
konopia indyjska kwiat

Kwiat konopi indyjskiej nie jest w Polsce dostępny do kupna ani legalny – ani w formie suszu, ani świeżej rośliny, czy też olejku. Produkty z konopią, które możesz znaleźć w sklepach zrobione są z legalnej odmiany tej rośliny, czyli konopi siewnej. Istnieją jednak poważne przypadki zdrowotne, przy których lekarz może przepisać tzw. marihuanę medyczną – o zawartości THC nieprzekraczającej 20%.

Konopia indyjska – kwiat 

Konopia indyjska to roślina, która powszechnie nazywana jest marihuaną. Jej uprawa i sprzedaż jest w Polsce całkowicie nielegalna. Charakteryzuje się dużym stężeniem THC – składnika psychoaktywnego, który działa odurzająco oraz powoduje zmiany w percepcji i zachowaniu.

Kwiat konopi indyjskiej jest jednak składnikiem niektórych leków dostępnych w Polsce na receptę. Jego korzystne właściwości odnotowuje się przede wszystkim na takie dolegliwości jak:

  • ból neuropatyczny i nowotworowy, szczególnie wśród osób niereagujących na standardowe leczenie;
  • padaczka lekoodporna;
  • stwardnienie rozsiane;
  • nieswoiste zapalenie jelit;
  • depresja;
  • choroba Parkinsona;
  • zespół Tourette’a;
  • nudności i wymioty spowodowane chemioterapią.

Kwiat konopi indyjskiej nie jest jednak lekiem dostępnym od ręki. Jego zastosowanie zalicza się do metod medycyny alternatywnej. Musi więc być poprzedzone udowodnionym brakiem działania lub niedostateczną skutecznością innych sposobów terapii. 

Stosowanie kwiatów konopi indyjskiej bez recepty i wyraźnego zalecenia lekarza nie jest legalne. Jednakże dla wielu pacjentów cierpiących na różne poważne choroby jest to jedyne źródło ulgi. Konopie lecznicze można stosować w formie suszu przeznaczonego do waporyzacji. Specjalny waporyzator nie pali rośliny, przez co nie wytwarzają się przy tym żadne szkodliwe dla zdrowia substancje. Dawkowanie konopi jest zawsze ustalane przez lekarza.



Zobacz także:
Zobacz też:  Terpeny konopne – poznaj ich najpopularniejsze rodzaje i właściwości
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
jak złagodzić skutki odstawienia marihuany

Jak złagodzić skutki odstawienia marihuany – przewodnik krok po kroku

Next Article
czy marihuana obniża ciśnienie krwi

Czy marihuana obniża ciśnienie krwi?

Related Posts